1 ročník 9999m s ROCK CO ROK

IMG_2469 (800x533)ROCK CO ROK o.s ve spolupráci s městem Libochovice a KRÁLEM ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ uspořádali v sobotu 25.5.2013 1. ročník krosového běžeckého závodu v délce 10km. I přes nepřízeň počasí se nakonec na startovní čáře závodu sešlo celkem 61 běžců a běžkyň. Přesně v 16.00 byl závod výstřelem odstartován a běžci se vydali na trať.

Chvíli poté byl také odstartován mini závod pro nejmenší na vzdálenost 200m. Vítězství z tohoto pidi klání si odnesl Jirka Procházka, 2. místo obsadila Linda Kučerová a 3. místo poté Emička Rousová. V tomto závodě však šlo spíše o pobavení zúčastněných a proto pořadatelé nakonec odměnili všechny malé závodníky/ce.

Mezitím se hlavní závod blížil po silnici do Klapého do své poloviny a již potrhaný peleton probíhal mezikontrolou pod Hazmburkem. Běžci následně sbíhali ze silnice do terénu, který byl většině milejší a to především proto, že v předchozí části běželi téměř 4km proti silnému větru. V následné části se běželo lesem okolo hradu a závodníci začali ukrajovat z druhé poloviny tratě. Po několika kilometrech v terénu se vrátili na asfalt, aby za chvíli minuli značku Libochovice, seběhli kopeček a vběhnuvší do města začali ukrajovat ze závěrečné fáze svého běhu. V té chvíli měli již cíl závodu na dohled.

Jako první a tedy vítěz celého závodu, proběhl cílem Václav Koláček s č.51 následován Lubomírem Čapkem s č.1 a domácím Michalem Laubem s č.19.  Mezi běžkyněmi vyhrála Alena Hájkovás č.11, druhá po ní doběhla Klára Chlupsová s č. 66 a třetí skončila Petra Hendrychová s č. 65. Nejmladší účastník závodu byla Barbora Králová (ročník98) a nejstarší Květoslav Kutzler (ročník51).

Získané body ze závodu se započítávají do seriálu KRÁLE ČESKÉHO STŘEDOHOŘÍ.

Všichni zúčastnění se shodli, že příští ročník by se měl pořádat opět a všichni se na něj budou těšit.