Víkend Slovanu v pár řádcích

Jak jsme již avizovali v předchozím příspěvku, ve dnech 7.-8.10. odehrál Slovan 9 utkání na domácí palubovce. K vidění tak byla celá škála výkonů, jasné výhry i prohry, ale i dramatická utkání, kde se bojovalo do poslední minuty. Začněme tentokrát těmi nejmenšími. Tím byl tým U12, který si hravě poradil s nováčkem soutěže TJ Slovan Varnsdorf. Přehrál je vysokým rozdílem 106:4 a 107:0. Pro některé hráčky domácího celku šlo také o jejich první utkání. Největší porci bodů nadělila soupeři Vrátilová (v součtu 36 bodů za obě utkání), ale bodovala každá hráčka

V kategorii U14 nastupují za Slovan 2 týmy. A tým nejprve po dramatické koncovce zvítězil nad Levhartkami z Chomutova o jediný bod 62:61 a poté v nedělním utkání podlehl ústecké Slunetě  57:64. Do zápasu proti Chomutovu vstoupily hráčky Slovanu lépe a od začátku navyšovaly bodový rozdíl až na 15 bodů, ale holky nezvládly poslední čtvrtinu a o luxusní náskok přišly. Naštěstí o výsledek ještě zabojovaly a mohly se tak těšit z konečného vítězství. To v nedělním utkání bylo jasné, že se bude bojovat o každý bod hned od začátku. V půlce tak Slovan vedl o 2 body, po 3. čtvrtině zase o 1 bod prohrával. Hru i celkový výsledek poznamenaly i problémy s fauly Míčkové a Tomiové. Ústecký tým nakonec domácímu celku utekl na rozdíl 7mi bodů. V tabulce skupiny A ligy U14 patří A týmu zatím 4. příčka, ale souboj o 2. místo, které znamená přímý postup do extraligy U14, je velmi vyrovnaný.

B tým nastoupil proti stejným soupeřům, v sobotu nejprve podlehl ústecké Slunetě 51:93, v neděli pak chomutovským Levhartkám 54:82. Odehrál dva velmi kvalitní zápasy a holky podaly zatím nejlepší výkony v začínající sezóně. V zápase proti Ústí jsme od začátku tahali za kratší konec, ale holky to nevzdávaly a bojovaly až do konce. Tým podržela zodpovědnou hrou a výbornou obranou kapitánka týmu Klupáková, výborně zahrála i Hrubá. V nedělním zápase B tým solidně potrápil do první poloviny Chomutov, když v půlce prohrával o pouhých 6 bodů.  Výborně holky odehrály hlavně 2. čtvrtinu, ve které dokonce zvítězily 22:17. Klupáková byla i tentokrát důležitou oporou. Výborně si poradila s obranou nejlepší hráčky soupeře Ebertová.

Tým mladších dorostenek byl tentokrát úspěšný napůl, v sobotu podlehl Kladnu 47:67, ikdyž 1. a 4. čtvrtinu hrál vyrovnaně.  Týmu chyběla bojovnost a touha po vítězství. V neděli byla situace opačná, nad týmem z Karlových Varů vyhrály litoměřické basketbalistky 60:46, od začátku měly hru pod kontrolou a hrály zodpovědněji. Oporou týmu byla v obou zápasech Badinková, která byla i nejlepší střelkyní domácího celku.

Ženy sehrály na Kalichu nepovedený zápas proti Chomutovu. Vázlo především zakončování, 45 bodů nemůže stačit na vítězství. Je to výzva pro další přípravu. Podlehly soupeři 45:74.

Děkujeme divákům za podporu ve vyhraných, ale i v těch prohraných zápasech a těšíme se na další

Autor: Mgr. Monika Matušková