autor: Red, a Pavel Novák

článek redakčně upraven

První uklízení cyklostezky čekalo sbor dobrovolných hasičů z Hrobců už 3.2.2013, kdy bylo potřeba uklidit bahno po zaplavení této cesty. Poté co hladina Labe ustoupila, dalo se 5 dobrovolných hasičů do práce.  Za pomocí plovoucího čerpadla, ale především vlastních paží osazených kartáči, zbavili stezku naplavenin a usazeného bahna. Úkol to jistě nebyl snadný, přesto nakonec za nimi zůstalo přes 400 metrů očištěné cyklostezky.

fotografie ze zásahu zde

SDH z Hrobců je velmi aktivní spolek. Jak se redakce Pn dozvěděla od jednoho ze členů spolku Pavla Nováka, i když v roce 2012 nemusela výjezdová jednotka vyjíždět, tak se přesto práce hasičů zaobírala pomocí Obecnímu úřadu např. při řezání stromů nebo větví, čistění rybníka v Rohatcích, pořádání Pálení čarodějnic a Dětského dne.  Zajímavostí u Dětského dne, bylo shazování bonbónů z letadla, které několikrát přelétalo nad fotbalovým hřištěm. Posléze se děti přemístili za hřiště, kde byla ukázka hašení hořícího osobního automobilu profesionálním hasičem, mimo jiné členem našeho soutěžního družstva Lukášem Jalamudisem.

Vytvoření tak oblíbené pěny pro děti bylo v Rohatcích a samozřejmě i v Hrobcích o soutěž Podřipské ligy, která se konala 17.6. Druhá pořádaná soutěž sborem, byla tradičně Krušnohorská liga.

Větší brigádou byla 28.5. opět práce v Aromě. Na konec sezony se naši členi sešli na tzv. Dostřikné, kde zakončili ukončení soutěžní sezony.

Loňské výkony jejich soutěžních družstev se dají hodnotit kladně i záporně, ale začněme Podřipskou ligou, která dopadla nad očekávání dobře. Áčkové družstvo mužů obě kategorie TOP i PPS12 celkově vyhrálo a zapsalo se tak nesmazatelně do historie této ligy. Béčkové družstvo vůbec nezaostávalo pozadu. Svým 2. celkovým místem v PPS12 a 3. celkovým místem v TOP-ce zakončilo úspěšnou sezonu.

Ženy i přes poklesy výkonnosti během sezony zabraly a posledním závodem si zajistily 2. celková místa v TOP-ce i PPS12. V Krušnohorské lize áčko do poslední chvíle bojovalo o první celkovou příčku. Poslední závod rozhodl o tom, že družstvo smolně skončilo nakonec na celkovém 4. místě.

Děvčatům se bohužel vůbec nedařilo. Povedený jeden závod to nezachránil a proto se holky umístily na celkovém 5. místě. Na postupové soutěži družstvo žen zažilo velké zklamání. To bylo způsobené nepostoupením na MČR v požárním sportu. Mistrovství republiky v Uherském Hradišti se nakonec zúčastnili Klára Čulíková, Kamila Veselská za SDH Slavětín a Pavel Novák za SDH Lhenice. Ten se dokonce stal mistrem republiky v požárním útoku, což je jeho celoživotním největším úspěchem.

V dorostenecké kategorii startovala jako jediná Klára Čulíková, která se zúčastnila Mistrovství republiky v Sokolově, kde skončila na 25. místě.