Krajská olympiáda mládeže v kumite,Chomutov 2013

1.Ústí n.L., 2.Litoměřice, 3.Teplice

IV. Krajská olympiáda mládeže Ústeckého kraje zaznamenala ve své sportovní skladbě i karate. Do chomutovské 13. Základní školy Březenecká najelo na 60 závodníků všech ústeckých okresů, aby porovnali síly v kata i kumite.

DSC_0360 DSC_0410 DSC_0373První disciplínu kata ovládli ústečtí závodníci, kteří obsadili prvenství. V chlapcích zvítězil Jakub Vavřička ve finálovém duelu nad kolegou Davidem Šerákem (Ústecký okres) a třetí místo obsadil Petr Podrábský za Litoměřický okres. V děvčatech to pak byla Hana Endlerová (Ústecký okres), která porazila druhou Karolínu Nývltovou (okres Louny) a třetí LauruMagdalénu Husákovou (Litoměřický okres).

Další disciplínou bylo váhové kumite  chlapců. V nejnižší hmotnostní kategorii do 40kg zvítězil Petr Podrábský (Litoměřický okres) před Martinem Drábkem (Ústecký okres) a Michalem Jakoubkem (Litoměřický okres). V této kategorie poskytli divákům, které tvořili zejména účastníci turnaje a žáci uvedené školy, technicky i v nasazení duelů, hodnotnou podívanou.

V další kategorii chlapců do 50kg vybojoval zlato Mikuláš Fuka (okres Teplice), který stejně jako předtím Podrábský, předváděl velmi kreativní a pohyblivé kombinační karate, na které byli jeho soupeři krátcí. Vybojoval zlato i v posledním zápase, kde porazil těsně 1:0 Kristiána Hnízdila za Ústecký okres. Třetí místo si odnášel teplický Juna Chien Thang.

Do 60 kg se přihlásili pouze dva závodníci, kteří spolu svedli přímé finále. Ondřej Hrdlička (okres Litoměřice) po ne zcela vydařeném bezbodovém souboji, rozhodnutím na praporky, porazil ústeckého Filipa Nápravníka.

V nejtěžší kategorii +60kg patřilo, rovněž v dvoučlenném finále, prvenství Miloši Holubovi (okres Litoměřice). Dívčí kategorie kumite do 45kg opanovala zcela zaslouženě Kristýna Tesařová, startující za místní, chomutovský, okres. Ta díky svým kombinačním výpadům a rychlým kopům dokázala porážet i své, méně zkušené, soupeřky i před časovým limitem 9:0. Druhé místo „nechala“ Veronice Konášové (okres Ústí nad Labem) a bronz brala Laura M. Husáková za Litoměřice.

Clementina Budělovská (Ústecký okres), do 55kg porazila svou soupeřku z Teplic Gabrielu Štíchovou.

Poslední kategorií byla děvčata nad 55 kg, kde si prvenství vybojovala Kamila Mandíková nad Terezou Feriancovou (obě Teplický okres). V celkovém hodnocení zvítězilo družstvo okresu Ústí nad Labem (3-6-0) , nad okresem Litoměřice (3-0-4) a týmem Teplic (2-2-1).

Nejvýše byl hodnocen závodník Petr Podrábský, který získal medaili v kata a prvenství v kumite.