Turnaj nejmladšího mini žactva BK Lovosice v Ústí n/L

Lovosické družstvo nejmladšího mini žactva se zúčastnilo v neděli přátelského turnaje v rámci družby družstev Sluneta Ústí n Labem a Drážďany.

Turnaje se zúčastnili hráči obou našich věkových kategorií, měli jsme s sebou i novou hráčku z Roudnice n L. Adélu

SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM – ASK- BK LOVOSICE 44 – 35

Body – Kyzivát 15, Bednařík 6, Procházková, Smutná 4, Jaškovová, Brůnová, Pokorný 2.

První utkání jsme odehráli s týmem domácích chlapců. Byl to první tři čtvrtiny vyrovnaný zápas, hráči obou družstev bojovali o každý míč, hosté zkoušeli zahrát útočné akce. To se nám občas podařilo, ale nedávali jsme z toho koše. Také nájezdy do koše Pavla a Michala byli sice rychlé, ale v zápalu hry a snahy se často netrefovali. Přesto se jim podařilo ve třetí čtvrtině vytvořit 6 bodový náskok, jenže v poslední čtvrtině se nám a hlavně starším děvčatům nedařilo vůbec nic, soupeři se rozstříleli, obrana z naší strany žádná a tak jsme nakonec prohráli. Tento zápas nevyšel starším děvčatům, když byly na hřišti, tak dostávaly hodně košů, ale ony nedávaly.

TITANS DRESDEN – ASK – BK LOVOSICE 36 – 39

Body – Kyzivát 12, Bednařík 9, Brůnová, Jaškovová, Karfíková, Smutná 4, Kuchárik 2.

Ve druhém utkání jsme hráli na pětky složené z děvčat a chlapců. Soupeři byli také jen chlapecké družstvo, tak jsme chtěli vyzkoušet, jak si naši mládenci povedou.

Naše první pětka z chlapců začala dobře, vybojovali dost míčů v obraně, dařila se střelba z dvojtaktu a obrana byla hodně důrazná. Jenže ke konci čtvrtiny jsme opět nedali pár košů po individuelní akci, hlavně Pavel a Michal, a tak jsme prohráli první čtvrtinu 16 – 12.

Pak hrála děvčata. Také začaly velice dobře, dokázaly hodně míčů soupeřům vzít, rozehrály si dobře do útoku a dokonce dávaly i koše. Takže se jim podařilo skóre obrátit a v poločase jsme vedli 20 – 26.

Třetí čtvrtina byla hodně bojovná, chlapci se snažili, ale někteří neumí ještě pořádně bránit a po jejich chybách se dostali soupeři do střelby a skóre opět srovnali na rozdíl 32 – 30. V poslední části hry hrála jen děvčata. Celý tým si moc přál vyhrát, ale to je třeba pořádně bránit a také proměnit vyložené střelecké šance. Naštěstí se hráčkám podařilo v obraně vybojovat míče a jít do rychlého útoku. Závěr zápasu byl dost dramatický, hosté prohrát nechtěli, ale naše hráčky zabraly v obraně a tak vítězství udržely.